مراسم ورزشی و هنری در پردیسان قائم برگزار شد

به مناسبت روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی؛مراسم ورزشی و هنری در پردیسان قائم برگزار شد

 سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مراسم ورزشی و هنری همراه با برنامه‌های شاد و مفرح به مناسبت روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری در پردیسان قائم برگزار شد.

شهردار منطقه چهار کرمان در حاشیه‌ی برگزاری این مراسم، با اشاره به مضرات باقی ماندن پلاستیک در طبیعت و تجدیدپذیر نبودن آن، گفت: تجزیه یک کیسه پلاستیکی در طبیعت، بین صد تا هزار سال طول می‌کشد و باعث افزایش آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود؛ از این رو شهرداری سعی دارد با اجرای برنامه‌های فرهنگی گامی در جهت کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بردارد.

محمدحسین مومنی افزود: از سوی دیگر وقتی کیسه‌های پلاستیکی وارد محیط زیست می‌شوند، زنجیره غذایی جانوران را نیز باخطر جدی مواجه می‌کنند.

وی با بیان اینکه دفن پلاستیک به معنای محو شدن یا نابودی این مواد سمی نیست و برعکس آنها وارد زنجیره غذایی و آب‌های زیرزمینی خواهند شد، تصریح کرد: استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای برای خرید، خرید کالاهایی با نیاز به کم‌ترین پلاستیک، فعالیت‌های داوطلبانه برای تمیز کردن مناظر طبیعی، رودخانه‌ها و ... از پلاستیک و ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه زیان‌های بهداشتی زیست محیطی از جمله فعالیت‌هایی است که می‌توان در این راستا انجام داد.

مومنی خاطرنشان کرد: ویژه برنامه‌های ورزشی و هنری هر هفته، صبح جمعه برای شهروندان برگزار می‌شود.

گفتنی است ویژه برنامه هنری و ورزشی با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله اجرای موسیقی، مسابقه، قرعه کشی و برپایی ایستگاه نقاشی کودکان همراه بود.

 

مریم ایرانمنش

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه