احیا و توسعه‌ی کارخانه بازیافت شهرداری کرمان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند خبر داد:

احیا و توسعه‌ی کارخانه بازیافت شهرداری کرمان

 سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان از انجام همکاری‌های متقابل با اداره کل امور شهری استانداری در زمینه احیا و توسعه‌ی کارخانه بازیافت شهرداری کرمان خبر داد.

محمدرضا قربانی گفت: معدن تفکیک و پالایش زباله مورد بازدید مسئولان قرار گرفته و اعتبار لازم از سوی استانداری و شهرداری به توسعه‌ی کارخانه بازیافت اختصاص یافته است.

وی با اشاره به فرسوده شدن کارخانه بازیافت و ناوگان جمع‌آوری زباله‌ی شهرداری افزود: این بخش باید بازسازی شده یا به بخش خصوصی واگذار شود.

قربانی با بیان این که روزانه و به طور متوسط حدود 400 تن زباله در شهر کرمان تولید می‌شود، افزود: با بازسازی و تجهیز کارخانه بازیافت، ظرفیت این کارخانه به 250 تن در یک شیفت کاری افزایش می‌یابد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، توسعه‌ی کارخانه بازیافت را ضروری عنوان و تاکید کرد: به همین دلیل کارخانه بازیافت شهرداری باید از تکنولوژی روز برخوردار باشد.

وی با بیان این که در کرمان برخلاف کشورهای پیشرفته، 70 درصد زباله‌ها تر و فقط 30 درصد زباله‌ها خشک است، گفت: همین موضوع درآمدزایی شهرداری از محل بازیافت زباله را با مشکل مواجه کرده است.

فاطمه آرا

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه