5 آتش‌نشان دچار مصدومیت شدند

 
در آتش‌سوزی داروخانه‌ای در خیابان شریعتی؛


5 آتش‌نشان دچار مصدومیت شدند

 

 

  سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از اطفای حریق یک باب داروخانه، واقع در خیابان شریعتی خبر داد و گفت: طی عملیات یادشده، پنج آتش‌نشان دچار مصدومیت شدند.

علی عسکری با بیان این‌که این حریق ساعت 5:36 دقیقه بامداد امروز 11تیرماه توسط شهروندان به سامانه 125 این سازمان اطلاع داده شد، گفت: با هماهنگی ستاد فرماندهی عملیات (125) آتش‌نشانی کرمان، بلافاصله آتش‌نشانان از چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به هم‌جوار بودن بازار تاریخی شهر کرمان و مغازه‌های تجاری با محل آتش‌سوزی، مهار این آتش‌سوزی با تلاش بی‌وقفه‌ی 25 آتش‌نشان با استفاده از هفت خودروی اطفای حریق و امداد و نجات آغاز شد.

عسکری ادامه داد: آتش‌نشانان ضمن عملیات اطفای حریق، از سرایت آتش به واحدهای هم‌جوار جلوگیری کردند و اقدامات ایمنی برای واحدهای تجاری هم‌جوار و نزدیک به محل حادثه انجام گرفت.

مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با بیان این‌که با توجه به وجود انبار دارو و مواد شیمیایی و هم‌چنین کلینیک پوست در این داروخانه، به‌دلیل آتش‌سوزی، دود بسیار زیادی در ساختمان و محل حادثه ایجاد شده بود، گفت: دود ناشی از آتش‌سوزی توسط آتش‌نشانان تخلیه شد.

عسکری افزود: این آتش‌سوزی پس از چهارساعت تلاش آتش‌نشانان شهر کرمان مهار شد و ایمنی واحدهای تجاری هم‌جوار نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که در این حادثه متأسفانه پنج نفر از آتش‌نشانان به‌علت دود زیاد ناشی از سوختن مواد شیمیایی و بهداشتی، دچار مصدومیت شدند، گفت: یک نفر از آتش‌نشانان به بیمارستان اعزام شد و چهار نفر نیز توسط عوامل اورژانس در محل حادثه درمان شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان بیان کرد: علت این حادثه ازسوی کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.

عسکری هم‌چنین از صاحبان واحدهای تجاری خواست نکات ایمنی را در نحوه‌ی انبار و چیدمان لوازم رعایت کرده و قبل از خروج از واحد تجاری، لوازم برقی را خاموش کنند.

 
 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه