مجموعه جنگل قائم پاکسازی شد

به مناسبت روز جهانی محیط زیست؛

 

مجموعه جنگل قائم پاکسازی شد

 

 

 

سرویس خبر : اداره‌ی‌ ارتباطات و اموربین الملل شهرداری

 

به مناسبت روز جهانی محیط زیست ،شورای مشورتی جوانان شورای شهر با همکاری شهرداری در اقدامی نمادین زباله ها، پلاستیک ها و ضایعات غیر قابل تجزیه را از جنگل قائم پاکسازی کردند.

 

به گفته برگزارکنندگان، هدف از این حرکت  «نه به ریختن و رهاسازی زباله در طبیعت و توجه مردم  کرمان به تنها جنگل مصنوعی » در این شهر است.

 

 مسئول کمیته محیط زیست شورای مشورتی جوانان گفت: موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همواره به عنوان یکی از معضلات زیست محیطی به جهت ایجاد آلودگی آب ،خاک و برهم خوردن چهره طبیعت باید مورد توجه جدی شود و این موضوع در مورد شهر کرمان به دلیل کمی مناطق سرسبز و جنگلی اهمیت بیشتری دارد.

سپیده شفیعی اظهارداشت: شهر متعلق به همه شهروندان است و این عمل نمادین باید به عنوان یک فرهنگ ،همه روزه توسط مردم انجام شود و صرفا نباید منتظر انجام کارها توسط اداره و نهاد خاصی باشیم.

 

وی تاکید کرد: شهر متعلق به همه مردم است و تک تک  شهروندان باید برای زیبا تر شدن آن تلاش کنند.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس این دغدغه و برنامه ريزي در جهت رفع آن از ابتدای ورود جوانان به شورا، از طرف اعضای شورا شهر بعنوان یکی از اولویت ها مطرح گردید و با همکاری خوب شهرداری کرمان جز اولین فعالیت های شورای مشورتی قرار گرفت که خوشبختانه هم از سوی اعضا شورای مشورتی و هم از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفت .

وی اظهار داشت: این مهم به صورت مداوم و در قالب چند طرح گسترده دیگر زیست محیطی با همکاری سایر نهادها و سازمان ها در دستور کار شهرداری و شورای شهر می باشد.

 

شایان ذکر است: (5 ژوئن) ؛ مصادف با روز جهانی محیط زیست، روزی است که از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و تحریک سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری انتخاب شده‌است. در ایران ۱۵ تا ۲۱ خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده‌است

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه