نجات 600 شهروند کرمانی از داخل آسانسور

نجات 600 شهروند کرمانی از داخل آسانسور

 

 

سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در سال گذشته بیش از 190 مورد عملیات امداد آسانسور توسط آتش‌نشانان انجام شد که طی آن بیش از 600 نفر از شهروندان نجات یافتند.

علی عسکری با تأکید بر این‌که لازم است شهروندان نکات ایمنی استفاده از آسانسورها را بدانند، گفت: قبل از ورود به کابین آسانسور، حتماً باید روشنایی داخل آسانسور روشن شود؛ ضمن این‌که برای حمل اثاثیه از آسانسورها استفاده نشود.

وی افزود: کودکان زیر 10 سال نیز به هیچ‌وجه به تنهایی از آسانسور استفاده نکنند.

عسکری با اشاره به این‌که لازم است زمان استفاده از آسانسور، از فشار دادن بی‌مورد کلیدهای مختلف در کابین آسانسور خودداری شود، بیان کرد: شهروندان قبل از رسیدن کابین به طبقه‌ی مورد نظر، نسبت به باز کردن دربِ آسانسور اصرار نکنند؛ هم‌چنین از گذاشتن مانع جلوی درب‌های اتوماتیک خودداری و در زمان استفاده از آسانسور به ظرفیت درج شده در کابین توجه شود.

وی افزود: در زمان استفاده از آسانسور در مواقع اضطراری و قطع برق، خون‌سردی خود را حفظ کرده و در صورت محبوس شدن، از زنگ خطر تعبیه شده در آسانسور استفاده کنند.

عسکری ادامه داد: هم‌چنین فوراً با شماره 125 سازمان آتش‌نشانی تماس گرفته و آدرس دقیق و موقعیت اعلام شود تا همکاران ما به‌سرعت به موقعیت حادثه اعزام شوند.

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه