ضرورت شفافیت در اطلاع‌رسانی و انتقال نظرات مردم به مدیریت شهری توسط رسانه‌ها

 

شهردار کرمان تأکید کرد:

 

ضرورت شفافیت در اطلاع‌رسانی و انتقال نظرات مردم به مدیریت شهری توسط رسانه‌ها

 

 

سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان گفت: اصحاب رسانه، حلقه‌ی واسط بین مردم و حاکمیت هستند.

سیدمهران عالم‌زاده در دیدار با مدیر و خبرنگاران خبرگزاری مهر در کرمان، با بیان این‌که اگر می‌خواهیم جامعه‌ای مطلع و مطالبه‌گر داشته باشیم، اصحاب رسانه باید همیشه در صحنه باشند، گفت: فعالیت خبرگزاری‌ها به‌دلیل سرعت انتقال اخبار از اهمیت بالاتری برخوردار است، اما سرعت انتقال اخبار نباید فدای کیفیت شود.

وی با اشاره به انتخاب سیدرضا میرحسینی، به‌عنوان مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان گفت: در این دوره با انتخاب یکی از اهالی رسانه به‌عنوان مدیر روابط‌عمومی شهرداری کرمان، تلاش کردیم تا اخبارِ با کیفیت و حرفه‌ای از شهرداری کرمان منتقل شود.

شهردار کرمان شفافیت در اطلاع‌رسانی و انتقال نظرات مردم به مدیریت شهری را به‌عنوان انتظاراتش از اصحاب رسانه‌ی کرمان بیان کرد و گفت: شهرداری نمی‌تواند خدمات صد درصد مطلوبی را به تمام شهروندان در محله‌ها و مناطق مختلف ارایه کند؛ چراکه نمی‌دانیم اولویت مردم در هر محله و هر منطقه چیست.

عالم‌زاده افزود: باید با نظرسنجی، درخواست‌ها و دغدغه‌های مردم هر محله و منطقه به مدیریت شهری ارایه شود تا بهتر تصمیم‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: اهالی رسانه می‌توانند در انتقال دغدغه‌ها و نظرات و پیشنهادهای مردم به مدیریت شهری نقش مهمی ایفا کنند.

شهردار کرمان هم‌چنین بر ضرورت استحکام‌سازی بناهای بافت فرسوده‌ی شهر کرمان تأکید کرد و افزود: برای مرمت بافت تاریخی و استحکام‌سازی بافت و بناهای فرسوده، نیاز به ابزارهای تشویقی داریم.

عالم‌زاده با بیان این‌که هیچ چیز از جان مردم مهم‌تر نیست، گفت: بسیاری از مردم بضاعت استحکام‌سازی خانه‌های خود را ندارند؛ بنابراین، حاکمیت باید با در نظر گرفتن تسهیلات مناسب در این زمینه به مردم کمک کند.

وی هم‌چنین به روند ساخت پل سیدی و زیرگذر آزادی اشاره کرد و گفت: این دو پروژه تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

شهردار کرمان درباره‌ی کُندی روند اجرای تله‌کابین پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) هم گفت: از واحد سرمایه‌گذاری شهرداری خواسته‌ایم پیگیری کند تا اجرای این پروژه سرعت بیش‌تری بگیرد.

محمودی، مدیر خبرگزاری مهر نیز در این دیدار با بیان این‌که رسانه‌ها می‌توانند در ارتقای فرهنگ شهرنشینی تأثیرگذار باشند، خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران به‌ویژه آموزش خبرنگاران حوزه‌ی شهر توسط شهرداری کرمان شد.

وی هم‌چنین بر گسترش همکاری‌های خبرگزاری مهر با شهرداری کرمان تأکید کرد و با اشاره به درخواست شهردار کرمان مبنی بر نظرسنجی از مردم در محله‌های مختلف برای اولویت‌بندی اقدامات شهرداری گفت: آمادگی داریم هر هفته یک گزارش مردمی از درخواست‌های ساکنان محله‌های مختلف منتشر کنیم.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه