پیام شهردار کرمان به‌مناسبت 14 خرداد، سال‌روز رحلت امام خمینی (ره)

پیام شهردار کرمان به‌مناسبت 14 خرداد، سال‌روز رحلت امام خمینی (ره)

 

 

سرویس خبر :اداره‌ی‌ ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان طی پیامی، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی (علیه‌السلام) سال‌روز رحلت امام خمینی (رحمت‌الله‌علیه) را تسلیت گفت.

 

در پیام سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان آمده است:

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

از غم دوست در این میکده فریاد کشم

دادرس نیست که در هجر رخش داد کشم

...

سال‌ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید

انتظار فرج از نیمۀ خرداد کشم

امام خمینی (رحمت‌الله‌علیه)

 

چهاردهم خردادماه، سال‌روز رحلت بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، یادآور روزی تلخ و جان‌سوز براي مردم ولايت‌مدار ايران اسلامي است و امسال هم‌زمانی این روز با ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (علیه‌السلام)، غم و اندوه این روزها را دوچندان کرده است.

 

فراق امام خمینی (رحمت‌الله‌علیه)، اگرچه جانکاه است، اما یادآور تأسی این مرد بزرگ و الهیِ تاریخ معاصر، به مولایش حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) است که با پایمردی و اعتقادی راسخ، آحاد جامعه، به‌ویژه نسل جوان را با معارف الهیِ اسلام آشنا و نور امید و خودباوري را در دل انسان معاصر روشن کرد و با سال‌ها تلاش و مجاهدت، پیروزی انقلاب اسلامي را رقم زد و يوم‌الله ۱۵ خرداد ۴۲، يادآور بخشی از همین تلاش‌ها و مجاهدت‌ها و نشان‌دهندۀ پیوند عمیق امت و ولایت است.

 

اينجانب ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان، حضرت علی (علیه‌السلام)، به روح بلند و ملکوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و شهداي والامقام قيام خونين 15 خرداد ادای احترام می‌کنم؛ امیدوارم ملت بزرگ ایران، همواره با پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی، در راه شکوفایی بیش‌از‌پیش کشور عزیزمان تلاش و مجاهدت کنند.

 

 

سیدمهران عالم‌زاده

 

شهردار کرمان

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه