تصویب ضوابط سیما و منظر شهری طی یک ماه آینده

شهردار کرمان خبر داد:

 

تصویب ضوابط سیما و منظر شهری طی یک ماه آینده

 

 

سرویس خبر :اداره‌ی‌ ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: طی یک‌ماه آینده ضوابط سیما و منظر شهری تصویب خواهد شد.

سیدمهران عالم‌زاده در دیدار با سردبیر و عوامل نشریه‌ی استقامت، با بیان این‌که در حوزه‌ی معماری در سطح کشور به خطا رفته‌ایم، گفت: الگوهایی که در شهرها تسری یافته، برگرفته از هویت معماری و فرهنگی ما نیست.

وی افزود: اصلی‌ترین خطا در این زمینه، رعایت 60 درصد ساختمان است؛ بنابراین، وقتی ضابطه‌ی شهرسازی عوض شد، هویت معماری و شهرسازی را از دست دادیم و امروز دچار چالش‌های اساسی در این زمینه هستیم.

شهردار کرمان هم‌چنین از تدوین ضوابط ویژه‌ی بافت تاریخی و فرسوده در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

عالم‌زاده فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را روح شهر دانست و گفت: فعالیت‌های عمرانی و خدماتی، جزء ذات حیات شهر هستند و برای زنده ماندن شهر، به فعالیت‌های خدماتی و عمرانی نیاز داریم، اما توجه به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز به‌عنوان روح شهر ضروری است.

وی با بیان این‌که شهر را آدم‌ها می‌سازند؛ بنابراین، آنچه که برای خود می‌سازیم، باید انسان‌محور باشد، گفت: انسان‌محوری از عقل‌گرایی و تخصص‌گرایی می‌‌گذرد.

شهردار کرمان هم‌چنین با تأکید بر پرهیز از پرداختن به مسایل سیاسی در شهرداری کرمان گفت: اعتقاد دارم در شهرداری نباید به مسایل سیاسی بپردازیم؛ چراکه شهر متعلق به مردم است و مردم با گرایش‌های سیاسی مختلف در شهر زندگی می‌کنند.

عالم‌زاده در عین حال بیان کرد: البته درِ شهرداری به روی تمام احزاب و گروه‌ها باز است و از هر جناح و گروهی که بخواهد به رونق و آبادانی شهر کمک کند، استقبال می‌کنیم، اما اگر به دنبال سهم‌خواهی باشند، با هیچ جناح و گروهی تعامل نخواهیم داشت.

وی هم‌چنین از اصحاب رسانه خواست با انتقادها و پیشنهادهای سازنده‌ی خود مدیریت شهری را در پیش‌برد اهدافش کمک کنند.

شهردار کرمان گفت: از اصحاب رسانه انتظار داریم به موضوعاتی بپردازند که موجب افزایش مشارکت مردم با شهرداری شود؛ چراکه اگر مردم در مسایل شهری مشارکت نداشته باشند، مشکلات هم‌چنان باقی خواهد ماند.

عالم‌زاده بر خودداری اهالی رسانه از انتشار اخبار کذب و ایجاد نگرانی برای مردم نیز تأکید کرد.

 

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه