اجرای طرح بازآفرینی شهری در 3 محله‌ی کرمان

شهردار کرمان در نشست عمومی شورای شهر خبر داد:

 

اجرای طرح بازآفرینی شهری در 3 محله‌ی کرمان

 

 

سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان در نشست عمومی شورای اسلامی شهر، از اجرای طرح بازآفرینی شهری در سه محله‌ی بافت فرسوده شهر کرمان خبر داد.

سیدمهران عالم‌زاده با بیان اینکه دولت به دنبال ساخت مسکن در استان‌هاست، افزود: در دوره‌های گذشته ساخت مسکن دولتی در خارج از شهر انجام می‌شد که از آن جمله می‌توان به مسکن مهر اشاره کرد.

وی از اجرای طرح بازآفرینی شهری در کرمان خبر داد و افزود: دولت تدبیر و امید بر آن شده است تا عملیات ساخت مسکن ویژه بافت فرسوده را در داخل شهرها آغاز کند.

شهردار کرمان گفت: در این طرح محله‌هایی که دچار فرسودگی شده‌اند ولی ظرفیت خدمات‌رسانی به مردم را دارند، شناسایی و ساخت مسکن در آنها انجام می‌شود.

عالم‌زاده با بیان اینکه این طرح به زودی در سطح استان اجرایی خواهد شد، افزود: در جلسه ستاد بازآفرینی که با حضور ارگان‌ها و نهادهای مختلف برگزار شد، از 10 محل شناسایی شده برای اجرای طرح در کرمان، سه محله‌ی گلبازخان، مسجد امام و بازار قلعه محمود مشخص و معرفی شد.

وی گفت: قرار است علاوه بر اختصاص اعتبارات دولتی، ارگان‌هایی نظیر شرکت‌های آب و برق و شهرداری تسهیلاتی به این امر اختصاص دهند.

شهردار کرمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اقدام ارزشمند دولت به دلیل در اختیار قرار دادن قیر رایگان به شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: این میزان قیر در محل‌های هدف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

عالم‌زاده با بیان این‌که تهیه قیر یکی از دغدغه‌های شهرداری‌هاست، گفت: این میزان قیر کمک بسیاری به توسعه‌ی شهر می‌کند.

وی ضمن تشکر از بلوردی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: 1260 تن قیر رایگان در اختیار شهرداری کرمان قرار گرفته است که با این میزان می‌توان 200 هزار متر مربع از مسیرهای هدف را آسفالت کرد.

شهردار کرمان دو محدوده‌ی تعیین شده برای آسفالت را ضلع شرقی بولوار آیت‌الله خامنه‌ای و شهرک صنعتی عنوان و خاطرنشان کرد: هم اکنون آسفالت برخی از کوچه‌های بولوار آیت‌الله خامنه‌ای در حال انجام است.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه