آغاز زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی

در بازدید شهردار کرمان از محدوده‌ی منطقه چهار مطرح شد:

 

آغاز زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی

 

 

 سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان به‌همراه سرپرست شهرداری منطقه چهار، از پروژه‌های در دست اجرا در محدوده‌ی این منطقه بازدید کرد.

سیدمهران عالم‌زاده، اقدامات انجام شده و در دست اجرای شهرداری منطقه چهار در بولوار پیروزی، شهرک‌های هشت‌بهشت، صنعتی و امام حسن عسکری (علیه‌السلام) و محله‌ی سرآسیاب را مورد بازدید قرار داد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار نیز در حاشیه‌ی بازدید شهردار کرمان از پروژه‌های محدوده‌ی این منطقه با بیان این‌که وضعیت درآمدی منطقه چهار، مانند سایر مناطق نیست و بسیار پایین‌تر است، گفت: به همین دلیل این منطقه کمتر توسعه یافته است؛ بنابراین، سعی کرده‌ایم با طرح‌های ابتکاری ازجمله محله‌ی زیبا، معضلات و مشکلات محله‌های مختلف را در حد توان منطقه برطرف کنیم که این طرح در شهرک هشت‌بهشت اجرا و بسیاری از مشکلات این شهرک حل شد و اکنون هم طرح محله‌ی زیبا در سرآسیاب و شهرک صنعتی در حال اجراست.

محمدحسین مؤمنی افزود: در شهرک هشت‌بهشت، ساخت بوستان این شهرک به پایان رسیده و نیاز به وسایل بازی دارد که در این زمینه از شهردار محترم قول مساعد گرفتیم تا وسایل بازی برای این پارک خریداری و نصب شود.

وی در رابطه با پروژه‌های عمرانی که باید در منطقه انجام شود نیز گفت: در شهرک صنعتی، خیابان‌هایی ازجمله خیابان شهرک صنعتی، خیابان داروگر و خیابان شهیدان محمدی که منطقه‌ی بسیار وسیعی را شامل می‌شود، به‌طور کامل خاکی است و سال‌هاست که هیچ نهادی به این منطقه ورود نکرده است.

سرپرست شهرداری منطقه چهار با بیان این‌که خوش‌بختانه این محدوده در طرح بازآفرینی شهری قرار گرفته است، گفت: زیرسازی برخی از کوچه‌ها شروع شده است؛ ضمن این‌که اداره‌کل راه و شهرسازی هم قرار است قیر مورد نیاز را تأمین کند تا بخشی از معابر این منطقه آسفالت شود.

مؤمنی افزود: شهرک صنعتی پیش از این خارج از محدوده‌ی شهر بوده، اما چند سالی است که به محدوده‌ی شهر اضافه شده است؛ بنابراین، باید منابع را مدیریت کنیم تا بتوانیم در این منطقه اقداماتی انجام دهیم.

وی با بیان این‌که شهرداری منطقه چهار به لحاظ مالی با محدودیت‌ زیادی مواجه است، گفت: سعی کرده‌ایم با توان و امکانات و نیروی انسانی منطقه، اقداماتی در محله‌ها و شهرک‌های مختلف منطقه انجام دهیم تا برای مردم کاملاً محسوس باشد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار افزود: در سرآسیاب هم به‌سازی این محله و پروژه‌های عمرانی مختلف در دست اجراست.

مؤمنی بر پرهیز از کارهای بدون برنامه و جزیره‌ای تأکید کرد و گفت: سعی کرده‌ایم کارها را با برنامه‌ریزی دقیق و متمرکز پیش ببریم تا اقدامات برای مردم ملموس باشد؛ ضمن این‌که اقدامات فرهنگ شهروندی ازجمله آموزش‌های تفکیک از مبدأ با همکاری سازمان مدیریت پسماندها، آموزش‌های ایمنی با همکاری سازمان آتش‌نشانی و آموزش‌های نگهداری فضای سبز را با همکاری سازمان پارک‌ها و فضای سبز دنبال کرده‌ایم.

وی افزود: این اقدامات جدای از فعالیت‌های روتین، روزانه و امور شهری است که توسط منطقه انجام می‌شود تا مشارکت مردم با شهرداری بیش‌تر شود.

سرپرست شهرداری منطقه چهار ادامه داد: اگر مردم با شهرداری آشتی کنند و حس کنند شهرداری مشکلات آن‌ها را حل می‌کند، قطعاً کمک می‌کنند تا کارها بیش‌تر و بهتر پیش برود.

مؤمنی با بیان این‌که حجم کار زیادی در منطقه چهار زمین مانده، اما در تلاش هستیم با مدیریت هزینه و مدیریت پروژه، همراه با توزین عدالت، فعالیت‌ها را پیش ببریم و تمام محله‌ها را با هم ببینیم، گفت: مهندس عالم‌زاده، شهردار محترم، در بازدید امروز فعالیت‌هایی که در سه ماه گذشته انجام شده بود را مورد بازدید و ارزیابی قرار دادند و در خصوص اقداماتی که باید در آینده انجام شود نیز از شهردار محترم کسب تکلیف کردیم.

وی افزود: البته از آن‌جاکه مشکلات مالی شهرداری و بدهی‌هایی که از سال‌های قبل باقی مانده است را می‌دانیم، به همین دلیل سعی می‌کنیم خواسته‌ی زیادی از شهردار محترم نداشته باشیم و با درآمدزاییِ منطقه کارها را پیش ببریم که در این راستا با یک‌سری تدبیرها و ابتکارها، در تلاشیم تا افزایش درآمد داشته باشیم.

سرپرست شهرداری منطقه چهار هم‌چنین به برخی تصمیم‌ها که در این بازدید گرفته شد، اشاره کرد و گفت: در این بازدید با پیشنهاد مهندس عالم‌زاده، شهردار محترم، مقرر شد کوچه‌ی ده‌بالا (محل عبور جوی آب سرآسیاب) سنگ‌فرش و تبدیل به فضای تفریحی و پیاده‌راه شود.

مؤمنی افزود: شهردار محترم کرمان در خصوص ساخت یک بوستان در سرآسیاب و یک بوستان در بولوار پیروزی هم قول مساعد دادند.

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه