ضرورت ایجاد زمینه‌ی تعامل دوسویه بین رسانه‌ها و شهرداری

 

شهردار کرمان در دیدار با مدیر و خبرنگاران خبرگزاری ایرنا تأکید کرد:

 

ضرورت ایجاد زمینه‌ی تعامل دوسویه بین رسانه‌ها و شهرداری

 

 

سرویس خبر : اداره‌ی روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: با توجه به رویکرد فرهنگی اجتماعیِ دوره‌ی جدید مدیریت شهری، اطلاع‌رسانی در شهرداری کرمان اهمیت ویژه‌ای دارد.

سیدمهران عالم‌زاده در دیدار با مدیر و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیان این‌که رویکرد دوره‌ی جدید مدیریت شهری، بیش‌تر فرهنگی اجتماعی است تا عمرانی، گفت: اطلاع‌رسانی برای یک نهاد اجتماعی، نقش

به‌سزایی دارد؛ بنابراین، انتظار داریم تمام رسانه‌ها در حوزه‌ی فرهنگ شهروندی و سایر مسایل مربوط، با شهرداری همکاری کنند.

وی با اشاره به نبود مدیریت واحد شهری گفت: علی‌رغم این‌که مدیریت واحد شهری نداریم، اما مردم همیشه شهرداری را نقد می‌کنند؛ درحالی‌که شهرداری در همه‌ی زمینه‌ها مسئولیت ندارند و سایر دستگاه‌های مرتبط نیز باید مسئولیت خود را بپذیرند.

شهردار کرمان با تأکید بر ایجاد زمینه‌ی تعامل دوسویه بین رسانه‌ها و شهرداری گفت: رسانه‌ها علاوه بر اطلاع‌رسانیِ اقدامات شهرداری، نقد منصفانه و ارایه‌ی پیشنهاد، باید پل ارتباطی بین شهروندان و شهرداری باشند.

عالم‌زاده افزود: رسانه‌ها باید در این زمینه که شهر با پول شهروندان اداره می‌شود، آگاهی بیش‌تری به مردم ارایه دهند.

وی ادامه داد: شهرداری بودجه‌ی دولتی ندارد و پرداخت حقوق کارکنان شهرداری و تأمین بودجه‌ی اجرای پروژه‌ها، از طریق عوارضی است که توسط مردم پرداخت می‌شود.

شهردار کرمان به رکود حاکم بر کشور به‌ویژه رکود در حوزه‌ی ساخت‌و‌ساز اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها درآمد پایدار ندارند و به همین دلیل تأمین درآمدها یکی از چالش‌های اصلی مدیریت شهری است.

وی از سطح گسترده و 13 هزار هکتاری شهر کرمان، به‌عنوان یکی دیگر از چالش‌های شهرداری کرمان یاد کرد و گفت: جمعیت شهر کرمان، حدود 650 هزار نفر و تراکم جمعیتی در این شهر، 20 نفر در هکتار است که تهدید بزرگی برای شهر محسوب می‌شود و خدمت‌رسانی را تا یک‌دهم کاهش می‌دهد.

شهردار کرمان افزود: این چالش دوسویه است؛ چراکه اگر به سمت افزایش جمعیت برویم، شهر که اکنون از نظر خدمت‌رسانی در بخش‌های مختلف به حد مطلوبی رسیده، دچار کمبود خدمات می‌شود و اگر جمعیت را افزایش

ندهیم، به‌دلیل وجود زمین‌های خالی در بافت مرکزی و حاشیه‌ی شهر، در حوزه‌ی آبادانی دچار چالش می‌شویم.

عالم‌زاده ادامه داد: باید با استفاده از نظرات افراد متخصص، این مشکل را به‌صورت تدریجی حل کنیم.

وی تأکید کرد: قطعاً رسانه‌ها در این حوزه می‌توانند به شهرداری کمک کنند تا چالش‌های موجود را به اطلاع افراد برسانند و بالعکس نظرات افراد در حوزه‌های مختلف را به مدیریت شهری ارایه کنند.

شهردار کرمان افزود: در این دوره از ظرفیت رسانه‌های مختلف نهایت استفاده را خواهیم کرد.

عالم‌زاده هم‌چنین در خصوص اجرای پروژه‌های جدید در شهر کرمان تصریح کرد: طبق مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر کرمان، پیش از اجرای هر پروژه، باید منابع مالی آن پروژه تعریف و هزینه و فایده‌ی پروژه نیز دیده شود.

وی افزود: هم‌چنین با توجه به اجرای چند پروژه‌ی سنگین در شهر کرمان، تعریف پروژه‌ی بزرگ دیگری بعید است.

شهردار کرمان ادامه داد: پل‌ها و زیرگذرهایی که در شهر کرمان در دست اجراست، باید شش‌ماه قبل به بهره‌برداری می‌رسید، اما به‌دلیل کمبود منابع مالی، اجرای آن‌ها تا دو سال دیگر طول خواهد کشید.

عالم‌زاده تصریح کرد: اجرای پل سیدی که با مبلغ چهار میلیارد تومان اعتبار می‌توانست به بهره‌برداری برسد، هشت سال معطل مانده است؛ بنابراین، نباید منافع مردم را به خطر بیندازیم و پروژه‌ای را بدون تأمین اعتبار شروع کنیم.

وی در عین حال بیان کرد: البته اجرای پروژه‌های کوچک ازجمله ساخت بوستان، پیاده‌روسازی، آسفالت معابر و جدول‌گذاری در دستور کار خواهد بود.

 

شهردار کرمان افزود: هم‌چنین بیش‌تر به‌دنبال پروژه‌های سرمایه‌گذاری هستیم تا از ظرفیت سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌ها استفاده کنیم.

عالم‌زاده به مشکلاتی که در برخی پروژه‌ها وجود دارد، اشاره کرد و گفت: تاکنون، پروژه‌ها بدون طراحی انجام می‌گرفت، به طراحی و استفاده از مشاور در اجرای پروژه‌ها توجه نمی‌شد و تصمیم‌گیری‌ها در محل پروژه و سلیقه‌ای

بود، اما در این دوره پیش از اجرای هر پروژه‌ای، طراحی انجام خواهد شد؛ چراکه قطعاً هزینه‌ی بازنگری و تعمیرات، به‌مراتب بیش‌تر از مشاوره خواهد بود.

شهردار کرمان درباره‌ی درختان بولوار جمهوری اسلامی هم گفت: عمر درختان نارون به پایان رسیده است؛ بنابراین، باید از سال‌ها قبل به‌صورت تدریجی کار جایگزینی درختان انجام می‌شد.

عالم‌زاده افزود: کارشناسان در زمینه‌ی جایگزینی درختان نارون، در حال بررسی هستند تا درختی جایگزین شود که از نظر چتر و معماری فضای سبز، شبیه به درخت نارون باشد.

شهردار کرمان شهروندان کرمانی را مردمی نجیب و صبور دانست و گفت: این مردم شایسته‌ی بهترین‌ها هستند؛ بنابراین، امیدواریم خداوند کمک کند تا به این مردم به‌خوبی خدمت کنیم.

عالم‌زاده هم‌چنین خبرگزاری جمهوری اسلامی را باسابقه‌ترین و معتبرترین خبرگزاری کشور دانست که صدای حاکمیت و نظام اسلامی را به درون و بیرون از مرزها می‌رساند.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌های مختلف ازجمله مطبوعات، فضای مجازی و خبرگزاری‌ها گفت: نقش خبرگزاری‌ها به‌دلیل سرعت در انتقال اطلاعات، اهمیت بیش‌تری دارد و باید اخبار را با سرعت، کیفیت و اصالت ارسال کنند که نشان می‌دهد خبرگزاری‌ها سختی کار بیش‌تری دارند.

شهردار کرمان از مدیر و خبرنگاران خبرگزاری ایرنا در کرمان به‌دلیل همکاری مطلوب با شهرداری کرمان تشکر کرد.

در این دیدار بهنام احمدی، مدیر خبرگزاری ایرنا در کرمان نیز ضمن ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌های این خبرگزاری، بر تعامل بیش‌از‌پیش خبرگزاری ایرنا با مهندس سیدرضا میرحسینی، سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان تأکید کرد.  

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه