روابط‌عمومی شهرداری با شهروندان تعامل جدی برقرار کند

شهردار کرمان در آیین معارفه‌ی مدیر جدید روابط‌عمومی:

 

روابط‌عمومی شهرداری با شهروندان تعامل جدی برقرار کند

 

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: روابط‌عمومی شهرداری باید با تمام شهروندان ارتباط و تعامل جدی برقرار کند.

سیدمهران عالم‌زاده در آیین معارفه سیدرضا میرحسینی، بهعنوان «سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری» افزود: به‌دلیل این‌که شهرداری یک نهاد اجتماعی است، روابط‌عمومی شهرداری باید با قشرهای مختلف جامعه ازجمله نخبگان و اصحاب رسانه و به‌طور کلی با تمام شهروندان رابطه‌ی نزدیک و تعامل جدی داشته باشد.

وی با بیان این‌که روابط‌عمومی یک نهاد تخصصی است و نباید در این رابطه ساده‌انگاری داشته باشیم، گفت: روابط‌عمومی، یکی از واحدهای حساس در هر دستگاهی است و در شهرداری‌ها به‌دلیل کارکرد شهرداری، کار روابط‌عمومی از حساسیت بیش‌تری برخوردار است.

شهردار کرمان افزود: ارتباط شهروندان با شهرداری بیش‌تر از هر دستگاهی است؛ بنابراین، کار در حوزه‌ی روابط‌عمومی شهرداری نیاز به تلاش شبانه‌روزی دارد.

عالم‌زاده ادامه داد: انتظار داریم روابط‌عمومی در دوره‌ی اخیر، فقط روابط‌عمومی شهردار نباشد؛ بلکه روابط‌عمومی تمام معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری باشد؛ ضمن این‌که ارتباط با مردم مهم‌ترین دغدغه‌ی ماست.

وی از تشکیل کارگروهی در حوزه‌ی رسانه و اطلاع‌رسانی خبر داد و گفت: در شهرداری کرمان نیاز داریم اطلاع‌رسانی را به‌صورت کلی و در همه‌ی حوزه‌های مجازی، واقعی، خبرگزاری‌ها و مطبوعات ببینیم؛ ضمن این‌که موضوعات مربوط به رسانه و اطلاع‌رسانی در شهرداری باید با هماهنگی اصحاب رسانه دنبال شود.

شهردار کرمان افزود: اگر اصحاب رسانه در کنار ما باشند، ارزیابی بهتری از عملکرد شهرداری خواهند داشت و عملکردها را بهتر نقد می‌کنند.

عالم‌زاده در ادامه، ضمن تشکر از تلاش‌های محمد ایلاقی، مدیر سابق روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان گفت: آقای ایلاقی، در چند ماه اخیر، همراهی بسیار مطلوبی با حوزه‌ی شهردار داشت و به‌صورت شبانه‌روزی و در موضوعات مختلف کارها را پیش برد.

وی با بیان این‌که اعتقاد داریم در حوزه‌ی مدیریت شهری باید تغییر و تحول اتفاق بیفتد، گفت: مردم انتظار دارند اصلاحاتی در سیستم ببینند؛ اگرچه با تغییر رویکرد می‌شود اصلاحات را انجام داد، اما با تغییر مدیر این کار سرعت بیش‌تری می‌گیرد.

شهردار کرمان به علاقه‌مندی محمد ایلاقی در حوزه‌ی فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: آقای ایلاقی، به‌زودی در حوزه‌ی فرهنگی و هنری مشغول به‌کار خواهند شد که امیدواریم در هر سمتی که مشغول شدند، منشأ خدمت باشند.

عالم‌زاده از سیدرضا میرحسینی، سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری نیز به‌عنوان فردی که هم در حوزه‌ی مهندسی و هم در حوزه‌ی مطبوعات و رسانه پرتلاش است، یاد کرد و گفت: تخصص و آشنایی مهندس میرحسینی به امور فنی شهرداری، موجب می‌شود در حوزه‌ی روابط‌عمومی نیاز به کارشناس حوزه‌ی فنی نداشته باشد.

وی از مهندس میرحسینی خواست با ایجاد ساختار مطلوب در روابط‌عمومی شهرداری کرمان، تلاش کند عملکرد شهرداری به شهروندان منتقل شود و صدای شهرداری را به مردم برساند.

محمد ایلاقی، مدیر سابق روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان نیز ضمن تشکر از شهردار کرمان گفت: در هر کجا که شهردار محترم صلاح بدانند، هم‌چون گذشته تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرم.

سیدرضا میرحسینی، سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان نیز ضمن تشکر از حُسن اعتماد شهردار کرمان، مدیریت روابط‌عمومی را مسئولیت بسیار سنگینی دانست و اظهار امیدواری کرد بتواند به بخشی از خواسته‌های شهردار کرمان در حوزه‌ی روابط‌عمومی جامه عمل بپوشاند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم مظلومیت شهرداری کرمان به جامعه منتقل شود؛ چراکه کار کارکنان شهرداری در حوزه‌های مختلف، ایثارگری است و کارکنان شهرداری با دشواری‌های فراوان در حوزه‌های مختلف مشغول به‌کار هستند.

سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان بر فعال شدن حوزه‌ی بین‌الملل روابط‌عمومی هم تأکید کرد و گفت: باید با شهرهای مختلف دنیا به‌ویژه شهرهای کشورهای اسلامی و شهرهایی که از نظر تاریخی با کرمان مشابهت دارند، ارتباط برقرار کرده و از توان خدمات فنی و مهندسی آن‌ها استفاده کنیم.

میرحسینی دوره‌ی جدید شهرداری کرمان را با حضور مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، دوره‌ای طلایی دانست و گفت: این‌که شهردار کرمان نسبت به روابط‌عمومی و رسانه‌ها دقت دارند و در این زمینه وقت می‌گذارند تا کار روابط‌عمومی و ارتباط دوسویه با مردم و رسانه‌ها را تبیین کنند، جای قدردانی دارد.

لازم به ذکر است در این آیین شهردار کرمان ضمن معرفی سیدرضا میرحسینی، به‌عنوان سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان، از خدمات محمد ایلاقی، مدیر سابق روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان تقدیر کرد.

 

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه