ایجاد ساختار جدید در شهرداری کرمان ضروری بود

 

شهردار کرمان:

ایجاد ساختار جدید در شهرداری کرمان ضروری بود

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان با اشاره به برگزاری جلسات منظم کمیسیون‌های تخصصی شورا و تصویب بودجه‌ی شهرداری در ایام پایانی سال گفت: همراهی اعضای شورا با شهرداری، پشتوانه‌ی واقعی برای شهردار است که ثمرات آن به شهروندان می‌رسد.

سیدمهران عالم‌زاده، در دیدار مدیران شهرداری با اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، فعالیت در سه ماهه‌ی پایانی سال گذشته را بسیار طاقت‌فرسا دانست و افزود: خوش‌بختانه چالش حاصل از بدهی‌ها و معوقات شهرداری، با همکاری نهادهای استانی و معاونت‌ها، سازمان‌ها و مناطق شهرداری پشت سر گذاشته شد که در نهایت جلب رضایت همکاران و مردم را به‌همراه داشت.

وی با بیان این‌که در هر ساختار و مدیریت جدید، حب‌وبغض‌هایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: نیاز بود در شهرداری ساختار جدیدی ایجاد شود که البته تبعاتی را به‌دنبال دارد.

عالم‌زاده به تغییر ساعت کار شهرداری کرمان اشاره کرد و گفت: اکنون که حقوق معوق کارکنان شهرداری پرداخت شده، این توقع وجود دارد که کارکنان نیز به وظایف خود توجه داشته باشند که در همین رابطه ساعت کار شهرداری کرمان اصلاح شد.

وی افزود: هم‌چنین حضور غیاب در شهرداری کرمان دقیق نبود و برخی از ثبت حضور و غیاب خود پرهیز می‌کردند که این مشکل به حداقل رسیده، اما هم‌چنان نیاز به بازنگری دارد.

 

انتخاب مدیران جدید شهرداری براساس توانایی افراد

شهردار کرمان با بیان این‌که مهم‌ترین رسالت شهردار، این است که بیندیشد و فکر کند تا مشکلات شهرداری از پیش رو برداشته شود، گفت: اگر وقت شهردار به عملیات میدانی و حضور در کنار پروژه‌ها بگذرد، بزرگ‌ترین لطمه به شهرداری وارد می‌شود؛ ضمن این‌که اگر شهردار عملیاتی باشد، معاونان و سایر مدیران دیگر باید چه کاری انجام دهند؟

شهردار کرمان افزود: سازکار مدیریت شهری باید طوری باشد که معاونان، مدیران، کارشناسان و سایر پرسنل به‌درستی به وظیفه‌ی خود عمل کنند تا اتفاقات درستی در شهر رقم بخورد.

عالم‌زاده به انتخاب معاونان و مدیران جدید شهرداری کرمان نیز اشاره و بیان کرد: هرکدام از معاونان و مدیران، براساس توان و ظرفیتی که دارند، انتخاب شده‌اند؛ ضمن این‌که مردم نیاز داشتند اصلاحاتی در شهر و شهرداری ببینند.

 

توجه به کارمندان رسمی، قراردادی و شرکتی، به میزان خدمتی که ارایه می‌کنند

وی هم‌چنین با بیان این‌که کارمندان رسمی، قراردادی و شرکتی شهرداری به میزان خدمتی که ارائه می‌کنند، باید مورد توجه قرار گیرند، تصریح کرد: هم‌اکنون، برخی نیروهای شرکتی به‌مراتب بهتر از نیروهای رسمی، کار و خدمت می‌کنند.

شهردار کرمان افزود: در طول سال‌ها توجه به نیروهای رسمی و قراردادی بیش‌تر بوده، اما از نظر من به کسی که خدمت بیش‌تری ارایه می‌کند، باید بیش‌تر توجه شود.

عالم‌زاده به حذف مزایای برخی افراد در شهرداری کرمان هم اشاره و تصریح کرد: حذف مزایای برخی افراد ازجمله خودروی در اختیار، به‌دلیل به خطر افتادن منفعت این افراد، حاشیه‌هایی به‌همراه دارد.

شهردار کرمان در پایان اظهار امیدواری کرد در سال جدید همدلی و همراهی بین مجموعه‌ی شورا، شهرداری و شهروندان که صاحبان اصلی شهر کرمان هستند، تقویت شود.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه