ضرورت ساماندهی پسماندهای شهری کرمان

شهردار کرمان تأکید کرد:

 

ضرورت ساماندهی پسماندهای شهری کرمان

 

 

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

 

شهردار کرمان تأکید کرد: موضوع پسماند شهرداری کرمان باید در شش‌ماهه‌ی اول سال‌جاری تعیین‌تکلیف شود.

سیدمهران عالم‌زاده در نشست با مدیرعامل شرکت فن‌نیرو که با حضور علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمان، محسن پوراسماعیلی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان، محمدرضا قربانی، سرپرست سازمان‌های پسماند شهرداری برگزار شد، افزود: باید یک‌بار برای همیشه معضل پسماندهای شهری کرمان حل شود؛ به همین دلیل گفت‌و‌گو با شرکت‌های داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی پسماندهای شهری کرمان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در انعقاد قرارداد با شرکت‌های طرف قرارداد، ابتدا صرفه‌وصلاح شهرداری و سپس منفعت شرکت طرف قرارداد را در نظر خواهیم گرفت.

شهردار کرمان با اشاره به فوریت ساماندهی وضعیت پسماندهای شهری کرمان گفت: با هر شرکتی که زودتر شرایط خود را اعلام کند، وارد مذاکره و عقد قرارداد خواهیم شد؛ ضمن این‌که شرایط ارایه شده ازسوی آن شرکت نیز مهم خواهد بود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست گفت: وجود زباله و پسماند علاوه بر محیط زیست برای سلامت مردم هم مشکل ایجاد می‌کند؛ بنابراین، وضعیت زباله‌های شهری کرمان باید هرچه زودتر ساماندهی شود.

علی خدادادی با اشاره به تولید روزانه حدود 300 تن زباله در شهر کرمان گفت: بخشی از این میزان زباله به کود کمپوست تبدیل و بخش زیادی نیز دفن می‌شود؛ به همین دلیل نیاز داریم که پسماندهای شهری هرچه سریع‌تر ساماندهی شود.

وی خطاب به مدیرعامل شرکت فن‌نیرو گفت: اگر هرچه سریع‌تر در این زمینه پیشنهادات خود را ارایه کنید، گام بزرگی در راستای حفظ سلامت مردم و محیط زیست برخواهیم داشت.

در این نشست جهانگیر عسکری، مدیرعامل شرکت فن‌نیرو و میثم رحیمیان، مدیر اجرایی دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت فن‌نیرو، به ارایه‌ی فعالیت‌های این شرکت پرداختند.

در ادامه، مقرر شد شرکت فن‌نیرو پیشنهادات خود را در زمینه‌ی چگونگی ساماندهی پسماندهای شهری کرمان با روش‌های نوین به شهرداری کرمان ارایه کند.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه