ضرورت تشکیل کارگروهی جهت تاب‌آوری شهر در برابر مخاطرات زیست‌محیطی

 

شهردار کرمان تأکید کرد:

 

ضرورت تشکیل کارگروهی جهت تاب‌آوری شهر در برابر مخاطرات زیست‌محیطی

 

 

 

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان بر تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی، جهت تاب‌آوری شهر در برابر مخاطرات زیست‌محیطی تأکید کرد.

سیدمهران عالم‌زاده در دیدار با رضا جزینی‌زاده، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان که با حضور سیدمحمد موسوی، سرپرست معاونت مالی اقتصادی شهرداری، محسن پوراسماعیلی، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری و اسماعیل جهانشاهی، مدیر حوزه شهردار انجام گرفت، محیط زیست را یکی از مسایل پایه‌ای هر جامعه‌ای دانست و گفت: اگرچه مسایلی که محیط زیست را تهدید می‌کند، هر کدام متولی خود را دارند، اما شهرداری هم وظیفه‌ی خود می‌داند که در این زمینه ورود کند.

وی به کمبود آب و مشکل ریزگردها در شهر کرمان اشاره کرد و حذف تاغ‌زارهای اطراف شهر کرمان را یک تهدید جدی برای ورود ریزگردها به این شهر دانست و تصریح کرد: اگر حذف تاغ‌زارها ادامه پیدا کند، وضعیت شهر کرمان از جنوب کشور نیز بدتر خواهد شد.

عالم‌زاده افزود: باید به طبیعت، کوه‌ها و سایر منابع طبیعی‌ که داریم و گاهی مورد کم‌مهری واقع شده‌اند، بیش‌تر توجه شود.

وی پسماندهای شهری را ازجمله دغدغه‌‌های شهرداری دانست و گفت: به‌دلیل کمبود منابع، در تلاش هستیم تا موضوع بازیافت زباله را از طریق سرمایه‌گذار دنبال کنیم.

شهردار کرمان از مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خواست در راستای بازیافت زباله‌های شهری، سرمایه‌گذارانی که با این اداره‌کل همکاری می‌کنند را به سمت شهرداری هدایت کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز در این دیدار با اشاره به نگاه کامل و جامع مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، نسبت به مسایل مختلف ازجمله مسایل زیست‌محیطی گفت: با وجود نیروهای کاردان و دلسوزی که در مجموعه‌ی شهرداری حضور دارند و با تعاملی که شهردار کرمان با سایر دستگاه‌ها برقرار کرده، آینده‌‌ی روشنی را برای شهر کرمان متصور هستم.

رضا جزینی‌زاده با بیان این‌که زمانی می‌توانیم به توسعه‌ی پایدار برسیم که استراتژی توسعه داشته باشیم، گفت: سال گذشته برای نخستین‌بار در تاریخ کشور، رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی محیط زیست را در 15 بند به سران سه قوه ابلاغ کردند که نشان از اهمیت محیط زیست دارد.

وی افزود: در سیاست‌های کلی محیط زیست، تأکید بر این است که محیط زیست باید نظارت بدون اغماض داشته باشد که ما نظارت بدون اغماض را به نظارت همراه با تعامل تبدیل کرده‌ایم تا ضمن حفاظت دقیق از محیط زیست، برای صنایع و سایر دستگاه‌ها نیز مشکل ایجاد نشود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با تأکید بر هم‌افزایی دستگاه‌های مربوط برای حفظ محیط زیست گفت: هرچه در حوزه‌ی سلامت مردم و مقابله با تهدیدها علیه بهداشت عمومی قدم برداریم، کم کار کرده‌ایم.

جزینی‌زاده با اشاره به ریختن نخاله‌های ساختمانی درون تاغ‌زارهای اطراف شهر کرمان تصریح کرد: با از بین رفتن تاغ‌زارها، طی چند سال آینده شهر کرمان با مشکل ریزگردها روبه‌رو خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ در این نشست بر همکاری‌های دوجانبه برای حفاظت از محیط زیست تأکید شد.

 

 

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه