اجرای طرح بازآفرینی محیط شهری کرمان، اولویت فرهنگی شورای شهر / ضرورت ساخت تالار بزرگ شهر کرمان

 

در دیدار نوروزی اعضای شورای شهر با استاندار کرمان عنوان شد:

 

اجرای طرح بازآفرینی محیط شهری کرمان، اولویت فرهنگی شورای شهر / ضرورت ساخت تالار بزرگ شهر کرمان

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

استاندار کرمان در دیدار نوروزی اعضای شورای اسلامی شهر با وی، با بیان این که مردم کرمان، شخصیت‌های مهمی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی پرورش داده‌اند، گفت: این مردم نجیب، مستحق بهترین خدمات هستند.

علیرضا رزم‌حسینی با اشاره به ضرورت تکمیل به موقع پروژه زیرگذر آزادی افزود: روند تکمیل پروژه‌های دیگر هم نباید متوقف شود.

وی آغاز به کار پروژه میدان مشتاق (شهدا) را ضروری عنوان و تاکید کرد: هر فعالیت عمرانی و سازندگی، نظم قدیم را به هم می‌زند، اما با گذشت زمان، جامعه به نظم جدید عادت می‌کند.

استاندار کرمان با بیان این که استانداری کرمان آمادگی دارد منابع مالی این پروژه را تامین کند، افزود: هشت خانه تاریخی واقع در محور گردشگری نیز با سرمایه بخش خصوصی احیا خواهد شد.

رزم‌حسینی ساخت تالار بزرگ شهر کرمان را ضروری دانست و گفت: با انتقال مراسم و برنامه‌های فرهنگی از خانه شهر به این تالار، ساختمان استانداری نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به لزوم تکمیل پروژه‌های بام کرمان، تله کابین، مرمت قبه سبز، احیای بازار قلعه محمود و میدان توحید (ارگ) افزود: مترو تجربه موفق ایران و جهان است؛ شورای پنجم شهر کرمان برای این صنعت سبز فکری بیندیشد.

در ابتدای این نشست، نایب رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به تصویب کلیات بودجه سال 97 گفت: در سال جاری با تشکیل کارگروه تخصصی در شهرداری و اصلاح جزییات، تدوین بودجه در جهت واقعی پیش می‌رود.

علی بهرامی از تصویب و اجرای طرح بازآفرینی محیط شهری در شورای شهر کرمان خبر داد و گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، جذب درآمدهای پایدار و آسفالت معابر از اولویت‌های شورای شهر در سال جدید است.

وی جذب درآمدهای پایدار، حل بحران آب، ساماندهی اتباع بیگانه و احیای بافت تاریخی را از دغدغه‌های شورای اسلامی شهر کرمان عنوان کرد.

همچنین رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این که میزان درآمدهای وصولی شهرداری در سال 96 کمتر از 400 میلیارد تومان بود، افزود: مبنای بودجه شهرداری بر اساس میانگین پنج سال گذشته بوده و با افزایش 40 درصدی روبرو شده است.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا نیز از اختصاص بودجه‌ی ویژه به احیای بافت تاریخی خبر داد و خاطرنشان کرد: احیا و بازآفرینی بافت تاریخی، زیربنای اساسی برای جذب درآمدهای شهری و توسعه صنعت گردشگری کرمان است.

در دیدار صمیمی اعضای شورای شهر با استاندار کرمان، ظرفیت‌ها و کمبودهای شهر کرمان عنوان شد و مورد بررسی ویژه قرار گرفت.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه