لازمه‌ی ارایه‌ی خدمت مطلوب‌ترِ شهرداری، مشارکت بیش‌تر شهروندان است

 

شهردار کرمان:

 

لازمه‌ی ارایه‌ی خدمت مطلوب‌ترِ شهرداری، مشارکت بیش‌تر شهروندان است

 

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

 

شهردار کرمان گفت: جبران عقب‌ماندگی‌های شهر کرمان، با مشارکت بیش‌تر شهروندان امکان‌پذیر است.

سیدمهران عالم‌زاده، عصر امروز ضمن حضور در آیین بزرگ‌داشت شهید امیر صیاد شیرازی که در مسجد چهارده معصوم (سلام‌الله‌‌علیهم) شهرک شهید ایرانمنش برگزار شد، به درخواست‌های اهالی این شهرک پاسخ داد.

وی جبران عقب‌ماندگی‌های شهر کرمان را نیازمند مشارکت بیش‌تر شهروندان در پرداخت عوارض شهرداری دانست و گفت: در شهر کرمان فقط حدود 30 درصد از شهروندان عوارض شهرداری را پرداخت می‌کنند؛ بنابراین، با توجه به این‌که شهر باید با هزینه‌ی شهروندان اداره شود، توسعه و آبادانی شهر کرمان، نیازمند مشارکت بیش‌تر شهروندان در پرداخت عوارض است.

شهردار کرمان با اشاره به تحقق 400 میلیارد تومان از بودجه‌ی 650 میلیارد تومانی شهرداری کرمان در سال گذشته گفت: تنها سه میلیارد تومان از رقم 400 میلیارد تومان بودجه‌ی محقق‌شده، از کمک‌های دولتی بوده که نشان می‌دهد شهر باید با عوارضی که شهرداری از مردم دریافت می‌کند، اداره شود.

عالم‌زاده وسعت بیش از حد شهر کرمان را یکی از معضلات اصلی این شهر دانست و گفت: یک‌دهم وسعت فعلی شهر کرمان، برای 600 هزار نفر جمعیتی که در این شهر زندگی می‌کنند، کفایت می‌کرد؛ بنابراین، وسعت بیش از حد شهر موجب شده میزان خدمت‌رسانی شهرداری نیز 10 برابر افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به معوق شدن حقوق برخی کارکنان شهرداری کرمان در سال گذشته گفت: یکی از دلایل معوق شدن حقوق کارکنان شهرداری، این بود که بودجه‌ی تعیین‌شده برای شهرداری کرمان به‌طور کامل محقق نشده بود.

شهردار کرمان با بیان این‌که رابطه‌ی شهرداری با مردم، رابطه‌ای متقابل است، گفت: شهرداری در کنار شهروندان است؛ بنابراین، شهروندان هم باید با مشارکت بیش‌تر به شهرداری کمک کنند تا بتواند خدمت‌رسانی مطلوب‌تری در شهر ارایه کند.

عالم‌زاده به درخواست‌هایی که به‌صورت مکتوب ازسوی اهالی شهرک شهید ایرانمنش ارایه شده بود نیز اشاره کرد و گفت: مجموع نامه‌های اهالی، در سه بخش خلاصه می‌شود که از آن جمله، جذب نیرو توسط شهرداری بود.

وی در همین رابطه بیان کرد: با توجه به این‌که شهرداری در حال حاضر نیروی مازاد دارد، امکان جذب نیروی جدید در شهرداری کرمان وجود ندارد.

شهردار کرمان بخش دیگرِ درخواست‌های اهالی را درخواست کمک‌های مالی ازسوی شهرداری به افراد دانست و گفت: تا سال‌های قبل شهرداران در پرداخت‌های مالی به افراد اختیارات بیش‌‌تری داشتند، اما اکنون وزارت کشور در این رابطه محدودیت ایجاد کرده و ردیف‌های کمک‌های شهرداری به افراد مشخص است؛ ضمن این‌که مبالغ تعیین‌شده نیز بسیار ناچیز است.

عالم‌زاده به درخواست‌های اهالی درخصوص آسفالت معابر هم اشاره کرد و گفت: متأسفانه کارخانه‌ی آسفالت شهرداری کرمان در بدو ورود من، سه ماه تعطیل شده بود که تلاش کردیم کارخانه‌ی آسفالت مجدد راه‌اندازی شود.

وی افزود: پس از راه‌اندازی کارخانه‌ی آسفالت، کار آسفالت معابر شهر با اولویت معابر اصلی شروع شد و هم‌چنان ادامه دارد.

شهردار کرمان با بیان این‌که برخی از درخواست‌های اهالی، با توجه به قانون قابل انجام نیستند، گفت: به‌طور مثال برخی درخواست کرده‌اند که عوارض مختلف ازجمله عوارض نوسازی مورد بخشودگی قرار گیرد که چنین امکانی وجود ندارد.

عالم‌زاده افزود: امکان تقسیط عوارض وجود دارد، اما بخشودگی عوارض امکان‌پذیر نیست.

وی در پاسخ به سخنان یکی از اهالی مبنی بر آسفالت معابر روستای الله‌آباد و رسیدگی بیش‌تر به این روستا گفت: الله‌آباد، روستایی مستقل و زیر نظر فرمانداری کرمان است؛ ضمن این‌که دارای شورای اسلامی و دهیاری است و هر اقدامی در این روستا، باید از مسیر فرمانداری، شورای اسلامی و دهیاری انجام گیرد.

شهردار کرمان در رابطه با وجود زمین‌‌های خالی در شهرک شهید ایرانمنش گفت: برخی از این زمین‌ها عمومی و متعلق به اداره‌کل راه و شهرسازی است.

عالم‌زاده درخصوص پارک کامیون‌ها در این شهرک نیز گفت: برخورد با پارک کامیون‌ها در شهرک شهید ایرانمنش، به‌عهده‌ی پلیس راهور است.

وی در رابطه با سخنان یکی از اهالی مبنی بر ایجاد عدالت اجتماعی بین مناطق شهرداری گفت: این‌گونه نیست که به منطقه دو بیش‌تر رسیدگی می‌شود؛ چراکه بخشی از درآمدهای این منطقه، در سایر مناطق شهری ازجمله منطقه چهار هزینه می‌شود.

شهردار کرمان با تأکید بر این‌که بین منطقه دو و منطقه سه از نظر درآمدزایی نباید اختلاف باشد، به انتخاب رامین امیر مداح، به‌عنوان سرپرست شهرداری منطقه سه اشاره کرد و گفت: از مهندس مداح که پیش از این شهردار منطقه دو بوده‌اند، درخواست کردیم با توجه به تجربه و تلاشی که دارند، درآمدهای شهرداری منطقه سه را افزایش دهند.

عالم‌زاده افزود: امیدواریم با حضور مهندس امیر مداح در منطقه سه، شاهد تحولات خوبی در محدوده‌ی این منطقه باشیم.

وی با بیان این‌که طی شش‌ماه آینده با حضور مجدد در این شهرک، مشکلاتی که پیگیری و اقدام شده را به اطلاع اهالی خواهیم رساند، گفت: در عین حال ارایه‌ی خدمت بیش‌تر ازسوی شهرداری، نیازمند مشارکت بیش‌تر شهروندان است.

شهردار کرمان در همین رابطه افزود: دو برابر میزان عوارضی که ازسوی اهالی شهرک شهید ایرانمنش به شهرداری پرداخت شود، در این شهرک هزینه خواهیم کرد.

لازم به ذکر است؛ پیش از سخنان شهردار کرمان، چند تن از اهالی شهرک شهید ایرانمنش، به بیان مشکلات این شهرک پرداختند.

این مراسم با برنامه‌های دیگری در رابطه با بزرگ‌داشت شهید امیر صیاد شیرازی نیز همراه بود.

 

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه