اعمال روش‌های جدید در پرداخت عوارض/ ضرورت استفاده‌ی شهرداری از کالاهای ایرانی

در اولین نشست شورای اسلامی شهر کرمان در سال 97 مطرح شد:

 

اعمال روش‌های جدید در پرداخت عوارض/ ضرورت استفاده‌ی شهرداری از کالاهای ایرانی

 

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

 

اولین نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در سال 97، با حضور شهردار و جمعی از اعضای شورا در محل خانه شهر کرمان برگزار شد.

در این نشست، نایب رییس شورای اسلامی شهر کرمان از سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان خواست ضمن ارایه  گزارش عملکرد چهارماهه خود و برنامه‌های آینده، وضعیت عوارض و نحوه‌ی اخذ آن در شش ماه نخست سال‌جاری را اطلاع‌رسانی کند.

علی بهرامی با بیان این‌که لازم است عوارض به‌صورت کارشناسی از شهروندان اخذ شود، افزود: این کار در راستای تدوین بودجه‌ی شهرداری به‌صورت تخصصی انجام می‌شود.

 

وی از اعمال روش‌های جدیدتر در پرداخت عوارض خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌زودی روند اصلاح بودجه در جلسات کارشناسی شورا آغاز می‌شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرمان ضمن تشکر از ریاست و اعضای کمیسیون بودجه شورای شهر افزود: خودانتقادی اعضای شورا و تعصب مهندس کامیاب، در خصوص تصویب بودجه‌ی شهرداری قابل تقدیر است.

در ادامه، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر کرمان از جانمایی سردیس زنده یاد معمارزاده در ورودی کتابخانه مرکزی کرمان خبر داد و گفت: در ایام نوروز، اقدامات فرهنگی خوبی ازجمله راه‌اندازی «ایستگاه از من بپرس»، آماده‌سازی بوستان‌های اقامتی، برگزاری جشن‌های شبانه در تعدادی از پارک‌های شهر، ارایه‌ی نقشه شهر کرمان و توزیع کیسه‌زباله در اماکن تفریحی انجام شد.

زهرا ایرانمنش با اشاره به مصوبات کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر گفت: در این کمیسیون مقرر شد در جلسه‌ای با حضور مدیرکل آب و فاضلاب استان، اقدامات مشترکی در زمینه‌ی فرهنگ‌سازی و استفاده‌ی بهینه از آب انجام شود.

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا نیز با اشاره به ضرورت اجرای مصوبه‌ای از سوی شورای شهر کرمان مبنی بر استفاده‌ی شهرداری از کالای ایرانی گفت: هم‌چنین نگهداری و نظارت شورا بر اموال، املاک و اقلام شهرداری، در راستای کاهش هزینه‌های غیرضروری و افزایش بهره‌وری از امکانات شهرداری ضروری است.

منصور ایرانمنش با بیان این‌که شهرداری کرمان نیروهای متعهد و متخصصی دارد، افزود: استفاده از ظرفیت و توان نیروهای متخصص شهرداری در حوزه‌های مختلف و کادرسازی برای مدیریت آینده‌ی شهرداری، یک موضوع مهم برای مدیریت شهرداری است.

وی ضمن تشکر از شهردار کرمان به جهت اجرای چارت جدید سازمانی و پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری، ابراز امیدواری کرد پرداخت حقوق در سال‌جاری نیز از اولویت‌های شهرداری باشد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای شهر کرمان نیز با اشاره به اشکالات وارد بر ساختار بودجه‌ی شهرداری گفت: با توجه به تدابیر و سیاست‌های شورای شهر کرمان، تلاش می‌شود بودجه‌ی سال آینده، منطقی و متناسب با واقعیت‌ها و اولویت‌های شهر کرمان بسته شود.

حسین چناریان با بیان این‌که کلیات بودجه‌ی شهرداری به موقع تصویب شد، از اعضای شورای شهر درخواست کرد جزییات بودجه براساس تغییراتی که در نشست شورا مطرح شده، مورد توجه قرار گرفته و پس از اعمال نظرات و اصلاحات آن‌ها، تصویب شود.

وی خواستار اصلاح عوارض و تعرفه‌ها و متناسب‌سازی قیمت‌‌های عوارض شد و افزود: تصویب بودجه‌ی سال آینده با بررسی و کنترل و کاهش هزینه‌های غیرضروری، با کار اجرایی و تخصصی در دست اقدام است.

رییس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر کرمان نیز با تأکید بر حرکت شهرداری کرمان به سمت تحقق درآمدهای پایدار گفت: اعضای شورای شهر کرمان باید به شعارهای انتخاباتی خود پایبند بوده و پاسخ‌گوی مطالبات شهروندان باشند.

محمدجواد کامیاب با بیان این‌که بودجه‌ی تصویب‌شده نباید ملاک عمل شهرداری باشد، از شهردار کرمان خواست پیوست بودجه، بررسی و برای تصویب به شورا ارایه شود.

رامین ارجمند کرمانی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های شهرداری کرمان برای بهتر نمایان شدن شهر به مسافران نوروزی افزود: از شهردار کرمان تقاضا داریم با تبیین و جمع‌بندی هزینه‌کرد شهرداری، جزییات بودجه را به شورا ارایه دهد تا به‌موقع، تکمیل و تصویب شود.

سیدمحمدرضا میرحسینی، رییس کمیسیون گردشگری و اصناف نیز با اشاره به گذر شهرداری کرمان از چالش‌های متعدد حوزه‌ی مالی گفت: تدوین و ارایه‌ی دو برنامه‌ی کوتاه‌مدت و میان‌مدت از سوی شهردار کرمان به شورا یک ضرورت است تا شورا و شهرداری بر اساس شعاری که در انتخابات اخیر داده‌اند، برنامه‌محور عمل کنند.

رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورا هم با بیان این‌که درآمدهای پایدار در ابتدای سال باید تعریف شود، از شهردار کرمان خواست هرچه سریع‌تر با تشکیل کارگروهی، درآمدهای ‌پایدار و نحوه‌ی وصول عوارض مشخص شود.

علی خدادادی با اشاره به ضرورت توجه جدی شهرداری و شورا به آسفالت معابر افزود: ضروری است شهرداری کرمان با انتشار فراخوان، تکلیف آرامستان جدید شهر کرمان را در سال جدید مشخص کند.

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه