ایجاد خط دوچرخه‌سواری از میدان شهدا تا میدان توحید اولویت دارد

 

مشاور شهردار در حوزه ترافیک و حمل‌و‌نقل شهری:

 

ایجاد خط دوچرخه‌سواری از میدان شهدا تا میدان توحید اولویت دارد

 

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی واموربین الملل شهرداری کرمان

 

مشاور شهردار در حوزه ترافیک و حمل‌و‌نقل شهری گفت: در طرح جامع ترافیک شهر کرمان، 17 خط ویژه‌ی دوچرخه‌سواری در طرح جامع ترافیک شهر کرمان پیش‌بینی شده است.

رضا حکاک‌زاده، در کارگروه مشورتی معماری، و شهرسازی شهرداری کرمان که با حضور سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان و با موضوع بررسی طرح بازآفرینی محله‌ی گلبازخان و پیاده‌راه‌سازی میدان توحید برگزار شد، افزود: یکی از خطوط دوچرخه‌سواری که اجرای آن اولویت‌ بالایی دارد، خط میدان شورا تا میدان توحید است.

وی ادامه داد: بخشی از مسیر فلسطین، توحید و کاظمی حتماً باید زیر پوشش خطوط دوچرخه‌سورای قرار گیرد.

مشاور شهردار در حوزه ترافیک و حمل‌و‌نقل شهری با بیان این‌که سفرهای زیر پنج کیلومتر را می‌توانیم با دوچرخه پوشش دهیم، گفت: 30 درصد سفرها در شهر کرمان زیر پنج کیلومتر هستند که می‌توانند با ترافیک غیرموتوری پوشش داده شوند.

حکاک‌زاده با اشاره به تقسیم‌بندی شهر کرمان به 130 ناحیه‌ی ترافیکی گفت: ناحیه‌ی هشت، مرکزی‌ترین ناحیه‌ی شهر کرمان است که خیابان‌های شریعتی، امام، میرزارضا کرمانی، کاظمی و میدان توحید را شامل می‌شود و بازار کرمان در وسط این ناحیه قرار دارد.

وی افزود: در رده‌بندی ترافیکی نیز خیابان‌های کاظمی و طالقانی، خیابان‌های درجه دو محسوب می‌شوند که باید با خطوط دوچرخه‌سواری و حمل‌و‌نقل عمومی تقویت شوند.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه