هشت پارک در شهر کرمان پذيراي ميهمانان نوروزي خواهد بود

شهردار کرمان:

هشت پارک در شهر کرمان پذيراي ميهمانان نوروزي خواهد بود

 

 

سرویس خبر: اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: هشت پارک در شهر کرمان برای اسکان ميهمانان نوروزي در نظر گرفته شده است.

سيدمهران عالم‌زاده در نشست ستاد تسهيلات نوروزي استان کرمان که صبح امروز در سالن پيامبر اعظم استانداري برگزار شد، افزود: این پارک‌ها شامل بوستان طبيعت، پارک شورا، پرديسان قائم، پارک جنگلي شهيدباهنر، بوستان هزار و پارک‌هايي چون مسافر، مادر و پارک حجاج است.

وی در تشريح اقدامات شهرداري در ايام نوروز بر سرعت و کيفيت کار تأکيد کرد و افزود: اقداماتي در حوزه‌ي خدمات شهري و عمران شهري براي آمادگي شهر کرمان در آستانه‌ي سال جديد در حال انجام است.

وي از کاشت 7650  اصله درخت و 304 هزار نهال فصلي خبرداد و افزود: 16 هزار و 200 درخت نيز هرس شده و پاک‌سازي علف‌هاي هرز و سربرداري درختان در بولواري جمهوري‌اسلامی نيز در حال انجام است.

عالم‌زاده با اشاره به حجم 2.5 برابري زباله در روزهاي پاياني سال خاطرنشان کرد: جمع‌آوري زباله از معابر شهر کرمان به‌صورت شبانه‌روزي در حال انجام است و به‌صورت ويژه در بازار کرمان اين اقدام انجام مي‌شود.

وي به آماده‌سازي 300 چشمه‌ی سرويس بهداشتي در سطح شهر خبر داد و گفت: رنگ‌آميزي و ترميم جدول‌ها، شست‌وشوي ديوار معابر اصلي شهر، تعمير وسايل بازي کودکان در پارک‌ها و بازبيني روشنايي پارک‌ها نيز انجام مي‌شود.

شهردار کرمان به‌سازي ورودي‌هاي شهر کرمان و کاشت گل و درختچه را نيز ازجمله اقدامات ذکر کرد و يادآور شد:  لکه‌گيري معابر اصلي و فرعي در چهار منطقه‌ي شهري و نورپردازي المان‌ها نيز ازجمله اقدامات برنامه‌ريزي‌شده در روزهاي پاياني سال است

وي بیان کرد: زيباسازي شهر کرمان نيز در دستور کار قرار دارد و در اين رابطه 14 نقطه از شهر کرمان براي چيدمان سفره‌ي هفت‌سين درنظر گرفته شده است.

عالم‌زاده هم‌چنين به برنامه‌هاي فرهنگي شهرداري اشاره کرد و گفت: راه‌اندازي 15 ايستگاه تخصصي راهنماي نوروزي و گردشگري، تورهاي نيم‌بهاي کرمان‌گردي به نام کرمون‌گردون، برپايي تئاترهاي خياباني در پارک‌هاي شهر و نصب تابلوهاي اطلاع‌رساني ازجمله اقدامات معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري است.

وي از برپايي جشن شادي در پرديسان قائم، جشن‌هاي شاد شبانه در پارک شهيدمطهري و مسابقه‌ي عکاسي خبر داد و افزود: بر پايي عرضه‌ي محصولات فرهنگي، سوغات و صنايع‌دستي در پارک مشاهير و راه‌اندازي اتوبوس شادي براي کودکان و نوجوانان نيز در دستور کار است.

شهردار کرمان به آموزش رانندگان تاکسي در حوزه‌ي گردشگري اشاره و بیان کرد: برپایی ورک‌شاپ سوغات و جشنواره‌ی غذا و برپایی نمایشگاه کتاب در نگارخانه‌ی شهیدآتشی ازجمله برنامه‌های فرهنگی شهرداری در ایام نوروز است.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه