امکان اخذ «شناسنامه‌ی فنی ساختمان» هم‌زمان با صدور پروانه

 

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان خبر داد:

 

امکان اخذ «شناسنامه‌ی فنی ساختمان» هم‌زمان با صدور پروانه

 

 

سرویس خبر: اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان از امکان اخذ «شناسنامه‌ی فنی ساختمان» از شهرداری هم‌زمان با صدور پروانه‌ی ساختمان خبر داد.

مریم ایلاقی حسینی با اشاره به ماده 22 قانون پیش‌فروش ساختمان گفت: شهرداری‌ها مکلفند هنگام صدور پروانه‌ی ساختمان برای هر واحد ساختمانی، شناسنامه‌ی فنی مستقل با ذکر مشخصات کامل و سایر حقوق با شماره‌مسلسل را نیز صادر و به متقاضی تحویل دهند.

وی با بیان این‌که بر این اساس دیگر امکان صدور بیش از یک سند پیش‌فروش برای یک واحد ساختمانی وجود نخواهد داشت، افزود: شناسنامه‌ی فنی ساختمان به‌منظور پیش‌فروش شامل مشخصات پروانه‌ی ساختمان، مشخصات مالک، موقعیت مکانی، پلاک ثبتی، مشخصات کلی تأسیسات، نحوه‌ی کاربری ساختمان، تعداد پارکینگ، نوع اسکلت و مشخصات مهندس ناظر است.

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان ادامه داد: مسأله‌ی پیش‌فروش ساختمان تنها موضوع اثبات و احراز مالکیت نیست و خریداران باید از نوع و کیفیت مصالح و جزییات واحد مطلع باشند؛ چراکه در شناسنامه‌ی فنی پیش‌فروش ساختمان، فقط موارد ذکر شده قابل پیگیری است، نه نوع مصالح به‌کار رفته در آن.

حسینی ایلاقی بیان کرد: با این حال چالش موجود در تهیه‌ی شناسنامه‌ی فنی ساختمان، نوع مصالح است که شهرداری در قبال تعیین آن مسئولیتی نداشته و مشخصات مذکور توسط مهندسان طراح تهیه و توسط مهندس ناظر هماهنگ‌کننده تأیید می‌شود.

وی با بیان این‌که شهرداری در زمینه‌ی قانون پیش‌فروش ساختمان وظیفه‌ی راه‌اندازی سیستم صدور شناسنامه‌ی فنی را برعهده دارد، گفت: سیستم صدور شناسنامه‌ی فنی تا سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

سرپرست معاونت معماری و شهرسازی شهرداری کرمان با اشاره به تأکید شهردار  کرمان در خصوص صدور شناسنامه‌ی فنی ساختمان همزمان با صدور پروانه‌ی ساختمان به‌صورت غیرمکانیزه گفت: برای اولین‌بار امکان اخذ برگه‌ی «شناسنامه‌ی فنی ساختمان» همزمان با صدور پروانه‌ی ساختمان با رعایت تمام ضوابط و مقررات فراهم شد.

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه