آیین تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری کرمان برگزار شد

به‌مناسبت ولادت حضرت زهرا (س)، هفته‌ی بزرگ‌داشت مقام زن و روز مادر؛

آیین تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری کرمان برگزار شد

سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان

آیین جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها)، هفته‌ی بزرگ‌داشت مقام زن و تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری کرمان در فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری برگزار شد.

شهردار کرمان در این آیین که با حضور معاونان شهردار، مدیران شهرداری و بانوان شاغل در شهرداری کرمان برگزار شد، با بیان این‌که حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و پرداختن به امور خانواده، بانویی نمونه بودند، گفت: به برکت نظام جمهوری‌اسلامی، حضور بانوان را در تمام ابعاد جامعه شاهد هستیم و برخی بانوان در پست‌های مهم کشور فعالانه مشغول به خدمت هستند.

سیدمهران عالم‌زاده با اشاره به استفاده از ظرفیت بانوان در نهادهای مختلف گفت: در شهرداری کرمان نیز یکی از معاونان شهردار را از میان بانوان انتخاب کردیم و این اعتماد وجود دارد که از ظرفیت بانوان بیشتر استفاده شود.

وی با بیان این‌که امیدواریم بانوان ایران اسلامی همواره در حوزه‌های مختلف اجتماعی و به‌ویژه خانواده، به بانوی خوبی‌ها، حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) تأسی کنند، گفت: حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در تمام عرصه‌ها ازجمله خوش‌رویی، دست‌گیری از مستمندان و به‌ویژه تبعیت از رهبر و امام زمانه‌ی خودش حضرت علی (علیه‌السلام) بانویی نمونه بود.

شهردار کرمان جایگاه زنان را بسیار ارزشمند دانست و با تأکید بر این‌که زنان باید از این جایگاه پاسداشت و محافظت کنند، به سخنان وزیر ارتباطات اشاره کرد و گفت: وزیر ارتباطات درباره‌ی خانم‌ها به نکته‌ی مهمی اشاره کرده و آن این‌که در حوزه‌ی مدیریت کشور، بسیار کم دیده شده که خانم‌ها اختلاس و یا تخلفی کرده باشند؛ بنابراین، باید از وجود خانم‌ها در پست‌های مختلف مدیریتی استفاده کنیم؛ چراکه سابقه نشان داده خانم‌ها امانت‌دار بهتری هستند.

عالم‌زاده افزود: البته به این دلیل که مسئولیت مهم خانواده به عهده‌ی خانم‌هاست، برخی خانواده‌ها به‌دلیل اهمیت دادن به موضوع خانواده، نقش کمتری در موضوعات اجتماعی پذیرفته‌اند و به همین دلیل وقتی می‌خواهیم در حوزه‌ی مدیریت و ارکان مختلف از خانم‌ها استفاده کنیم، می‌بینیم نیروهای کمتری شناسایی شده‌اند.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد شکوفایی و حضور پررنگ خانم‌ها در عرصه‌های مختلف باشیم.

لازم به ذکر است؛ این آیین با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری همراه بود.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه