ضرورت توانمندسازی زندانیان و خانواده‌ی آن‌ها

شهردار کرمان تأکید کرد:

ضرورت توانمندسازی زندانیان و خانواده‌ی آن‌ها

 

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

 

شهردار کرمان گفت: توانمندسازی زندانیان و خانواده‌های آن‌ها توسط انجمن حمایت از زندانیان، کار بسیار مثبتی است که باید گسترش پیدا کند.

سیدمهران عالم‌زاده در حاشیه‌ی بازدید از اقدامات انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان با بیان این‌که در زمینه‌ی توانمندسازی خانم‌هایی که در کارگاه‌های انجمن از زندانیان کار می‌کنند، کارهای خوبی توسط این انجمن انجام گرفته است، گفت: شاید تعداد نیروهایی که الان در این کارگا‌ه‌ها کار می‌کنند، زیاد نیست، اما حرکت به این سمت که کارگاهی دایر کرد‌ه‌اند، اتفاق خیلی خوبی است.

وی افزود: زندانیان به جای این‌که در زندان بمانند، کار انجام می‌دهند و به افراد مفید و توانمند تبدیل می‌شوند؛ ضمن این‌که پس از پایان دوره‌ی محکومیت نیز می‌توانند به این فعالیت‌ها ادامه دهند.

شهردار کرمان به حضور خانواده‌های زندانیان در این کارگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: خانواده‌ی زندانیان هم با حضور در این کارگاه‌ها افراد توانمندی می‌شوند و می‌توانند بخشی از امورات زندگی خود را بگذرانند.

عالم‌زاده با بیان این‌که دایر کردن این کارگاه‌ها، کار بسیار مفیدی است که باید گسترش پیدا کند، گفت: باید به جای ماهی دادن، به افراد ماهی‌گیری را بیاموزیم‌؛ بنابراین، با توجه به این‌که شهردار هم عضو هیأت مدیره‌ی انجمن حمایت از زندانیان است، باید بررسی کنیم که در چه نقاطی این قابلیت را داریم تا فضاهایی برای گسترش این کارگا‌ه‌ها در اختیار انجمن بگذاریم.

وی در عین حال بیان کرد: البته حضور این افراد مسایل خاص خو را به‌همراه دارد؛ اول این‌که حضور آن‌ها در اجتماع مثبت است، اما حضور آن‌ها باید با مراقبت‌های ویژه‌ای که مد نظر انجمن و اداره‌کل زندانیان است، دنبال شود.  

شهردار کرمان به ظرفیت مطلوب انجمن حمایت از زندانیان و مشارکتی که از جاهای مختلف جذب می‌کند، اشاره کرد و گفت: با توجه به آسیب‌های اجتماعی مختلفی که انواع آن را در شهر داریم، خانواده‌های زندانی‌ها هم در معرض این آسیب‌ها هستند؛ بنابراین، هر کس هر کاری که می‌تواند باید برای خانواده‌ی زندانیان انجام دهد.

عالم‌زاده افزود: انجمن حمایت از زندانیان، زیرساخت‌های خوبی دارد؛ افرادی با این انجمن مشارکت کرده و هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند و برخی دستگاه‌ها هم به انجمن کمک می‌کنند؛ ضمن این‌که سرمایه‌هایی هم به‌عنوان زمین دارند که مقرر شد کمک دهیم تا از طریق سرمایه‌گذار ساخت‌وسازهایی در این زمین‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: این زمین‌ها ممکن است برای انجمن ارزش افزوده داشته باشد، اما بهتر است در این زمین‌ها ساخت‌وساز شود تا از محل فضاهایی که ایجاد می‌شود، درآمدهای مستمری داشته باشند تا به خانواده‌ی زندانیان بیش‌تر کمک شود.

شهردار کرمان بیان کرد: درخصوص صدور پروانه‌ی ساختمان هم همین طور که از طریق مؤسسه‌ی بناهای ماندگار به بقیه‌ی مؤسسات خیریه کمک می‌کنیم، به انجمن حمایت از زندانیان نیز کمک خواهیم کرد.

اکبر افضلی، رییس انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان نیز در این بازدید گفت: انجمن حمایت از زندانیان، سازمانی مردم‌نهاد است که برای کمک به زندانیان و خانواده‌ی آن‌ها تشکیل شده است.

وی با بیان این‌که هدف اصلی این انجمن، حمایت از خانواده‌ی زندانیان است، گفت: 900 نفر از 4800 زندانی استان کرمان تحت پوشش این انجمن هستند.

افضلی با بیان این‌که در دهه‌ی فجر امسال با پرداخت 73 میلیون تومان 11 زندانی در استان کرمان آزاد شدند، گفت: سال گذشته 500 خانواده‌ی زندانی که تاکنون به زیارت امام رضا (علیه‌السلام) نرفته بودند، به مشهد مقدس اعزام شدند.

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه