بازدید شهردار کرمان از سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری

 

بازدید شهردار کرمان از سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان از سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری کرمان بازدید کرد.

سیدمهران عالم‌زاده در این بازدید با بیان این‌که هدف سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری باید عرضه‌ی مستقیم و با قیمت مناسب اقلام مختلف به مردم باشد، گفت: سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری نباید به‌دنبال تداخل صنفی باشد.

وی بر راه‌اندازی یک بازارچه‌ی خوداشتغالی مناسب و شکیل به‌عنوان الگو توسط سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری تأکید کرد و گفت: در صورتی که این سازمان بتواند یک بازارچه‌ی قابل قبول راه‌اندازی کند، بخش خصوصی هم برای مشارکت در این زمینه ترغیب خواهد شد.

شهردار کرمان بر انجام فعالیت‌های سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری براساس اساس‌نامه و قانون تأکید کرد و گفت: برپایی نمایشگاه‌های مختلف نیز باید با هماهنگی کمیته‌ی نمایشگاهی باشد.

عالم‌زاده درباره‌ی دکه‌های شهری نیز گفت: دکه‌ها باید یک‌شکل و شکیل باشند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان نیز در این بازدید گفت: طبق اساس‌نامه‌ی سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری، شهرداری می‌تواند در زمینه‌ی برپایی شب‌بازار، روزبازار و جمعه‌بازار ورود کند.

محسن پوراسماعیلی با تأکید بر توجه بیش‌تر به سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری، از سامان‌دهی کارگران فصلی به‌عنوان یکی دیگر از وظایف این سازمان نام برد و گفت: اصلی‌ترین وظیفه‌ی این سازمان، سامان‌دهی عرضه‌ی میوه و تره‌بار در سطح شهر است.

وی هم‌چنین با اشاره به راه‌اندازی بازارچه‌ی خوداشتغالی در شهر کرمان گفت: نقاطی برای ایجاد بازارچه در سطح شهر مشخص شده است.

پوراسماعیلی افزود: دکه‌های شهری نیز باید به‌صورت واقعی سامان‌دهی شوند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری کرمان نیز در این بازدید با بیان این‌که این سازمان در کلان‌شهرها به‌عنوان یکی از منابع پایدار شهرداری‌ها عمل می‌کند، گفت: طبق اساس‌نامه یکی از وظایف اصلی این سازمان، نظارت بر میادین میوه و تره‌بار است.

محمدحسین مؤمنی هم‌چنین بیان کرد: برای رفاه حال شهروندان باید یک میدان میوه و تره‌بار دیگر توسط شهرداری راه‌اندازی شود تا ضمن رقابت با میدان میوه و تره‌بار فعلی، میوه و تره‌بار با قیمت مناسب‌تر به‌دست مردم برسد.

وی از مشخص شدن شش نقطه در شهر کرمان برای ایجاد بازارچه‌های خوداشتغالی خبر داد و گفت: پیش از این قرار بود این بازارچه‌ها توسط بخش خصوصی در قالب BOT راه‌اندازی شوند که متأسفانه به سرانجام نرسید.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری هدف از راه‌اندازی بازارچه‌های خوداشتغالی را افزایش رفاه شهروندان و دسترسی مردم به محصول با قیمت پایین‌تر دانست و گفت: هدف از ایجاد میدان میوه و تره‌بار و یا بازارچه‌های خوداشتغالی، این نیست که قیمت اقلام مختلف را بشکنیم؛ بلکه هدف دسترسی آسان‌تر و عرضه‌ی اقلام مصرفی به مردم با قیمت مناسب‌تر است.

مؤمنی سامان‌دهی ماشین‌آلات ساختمانی و کارگران فصلی را نیز از دیگر وظایف این سازمان برشمرد و گفت: باید توسط بخش خصوصی مجموعه‌ای با امکانات لازم ایجاد شود تا ماشین‌آلات ساختمانی در آن مجموعه سامان‌دهی شوند.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه