مالکان موظفند ملک خود را ایمن سازی کنند

 

سرپرست شهرداری کرمان در جلسه عمومی شورای اسلامی شهر عنوان کرد:

مالکان  موظفند ملک خود را ایمن سازی کنند

 

 سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

سرپرست شهرداری کرمان  با اشاره به خطرات ناشی از گودبرداری‌های غیراصولی گفت: مالک موظف به ایمن‌سازی ملک خود است، در غیر این صورت مسئول خسارات وارده خواهد بود.

مهندس سید محمد موسوی با بیان این که شهرداری، مالکان را موظف کرده ملک خود را ایمن سازی کنند گفت: مهندسان و ناظران شهرداری ضمن کنترل و نظارت مستمر، با موارد غیرقانونی برخورد می‌کنند.

مهندس سیدمحمد موسوی شهرداری را نیازمند سازوکار لازم در این زمینه دانست و افزود: اما ماموران شهرداری نمی‌توانند وارد ملک کسی شده و مانع این تخلفات شوند.

وی با بیان این که پایان کار، طبق قانون صادر می‌شود اظهار داشت: پایان کار هیچ ساختمانی در شهر بدون پروانه و نظارت نظام مهندسی صادر نمی‌شود.

موسوی در خصوص آرای کمیسیون ماده 100 نیز اظهار داشت: وقتی کمیسیون ماده 100 به اخذ جریمه و صدور پایان‌کار حکم صادر می‌کند، شهرداری موظف است حکم را اجرا کند.

سرپرست شهرداری کرمان با اشاره به بیمارستانی که در خیابان شهید ایرانمنش در دست ساخت است گفت: فردا درباره مجوزهای مربوط به این مرکز درمانی خصوصی پیگیری خواهم کرد، اما قطعاً چنین ساختمانی بدون تأیید سازمان نظام مهندسی ساختمان و اخذ پروانه‌ی ساختمان از شهرداری، امکان ساخت نخواهد داشت.

وی با اشاره به وجود چارت سازمانی مدیریت بحران شهرداری افزود: به محض وقوع حوادثی چون زلزله، ستاد بحران در شهرداری کرمان تشکیل می‌شود.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه